Tranďákový deň | Airportnitra.sk | letisko, nitra, aeroklub, pribinacup, lietanie, vetrone, letecka skola, letecky den
oLetisko
oAeroklub
oPodujatia
» Domov » Podujatia » Archív » Iné podujatia » WGC2010 Szeged » Tranďákový deň

Tranďákový deň

Už od rána sme si neboli istí, čo to počasie urobí. Dráha však bola stanovená, tak sme mašiny poskladali, nachystali a pripravili na štart.

Štartovalo okolo pol jednej. Zo západu sa pomaly nasúvali círy a mohli sme len dúfať, že to počasie vydrží preletové čo najdlhšie. Z racing task sa nakoniec upustilo a letela sa trat "B" - teda AATčka s časom dve a pol hodiny. Chalani bojovali a my sme len zo zeme sledovali, ako sa nebo pomaly celé zakrylo círmi a počúvali ich na frekvencii ako sa im darí.

Keď začali prílety, na západe už boli viditeľné búrky a počasie vyzeralo dosť zle. Medzi príletmi boli aj Vlado s Marošom, no Domino s Luborom ešte bojovali asi 60km od letiska. Vtedy mi už bolo jasné, že tranďák ma dnes neminie. O chvíľu zvonil telefón. "Sedím asi 100km vzdušnou čiarov od letiska. Ešte pred poslednou otočkou Lubor ešte chytil stupák, ktorý mňa už nezobral." A tak sme sa vydali na cestu.

Medzi tým sme dostali telefonát od Vlada, ktorému sa darilo omnoho lepšie ako nám a nielenže obletel trať, ale skončil tretí a Maroš bol prvý. Dobre chlapci, len tak ďalej:)

 Trvalo nám asi 2 a pol hodiny, kým sme sa tam dostali, ale nebol problém s nájdením ho. Čakal nás pri ceste, takže za 15 minút sme už mali eroplán naložený. Možno to bolo sposobené aj tým hejnom komárov, ktoré sa na nás vrhlo:) Po ceste sme stretávali samé tranďáky, takže 15ka to dnes mala ťažké. Obleteli to len dvaja.

 Okolo pol jedenástej sme už boli spať. Zmeškali sme "maďarský večer", ktorý z rozprávania nebol až taký super, takže sme v podstate o nič neprišli. Guľáš bol ževraj dobrý, ale pivo bolo za keše:)

A tak sme sa už iba unavení po celom dni uložili do hajan...  

Nika Jančiková

Prihlásenie

Kalendár podujatí