Najlepšie počasie | Airportnitra.sk | letisko, nitra, aeroklub, pribinacup, lietanie, vetrone, letecka skola, letecky den
oLetisko
oAeroklub
oPodujatia
» Domov » Podujatia » Archív » Iné podujatia » WGC2010 Szeged » Najlepšie počasie

Najlepšie počasie

Vyzerá to tak, že počasie sa konečne umúdrilo a rozhodlo sa dožičiť našim pilotom pekný preletík. Konečne to nebolo trápenie v “nížkach” so slabými stúpaniami. Základňa v 1500 metroch a stúpania až do troch metrov. Opňákom sa letelo dobre a Lubor tiež nezaháľal. Osemnástky nezaleteli úplne ideálne, ale stále sa im darí udržať sa v prvej desiatke.

 

Pre Domina let nebol jeden z tých príjemnejších. Ešte pred odletom mal problémy s GPS signálom, pričom mu vypadla LXka aj volksloger súčastne. Až po reštartovaní LXky sa mu podarilo dať prístroje dokopy a  vydal sa na odlet. Medzi tým už ostatní boli po odlete, takže zostal pozadu. Počas letu mu už technika zázrakom fungovala, ale ten začiatok ho natoľko rozhodil, že sa mu neletelo dobre, čo sa odrazilo aj v jeho nie veľmi ideálnych rozhodnutiach. Najhoršie rozhodnutie pre neho bolo zaletieť si ďalej do druhej árei pod kumule, ktoré však boli zlyháfkové a nezobrali ho. Tam sa zasekal až do 300m, pričom bol asi 150km od Szegedu nad malými rumunskými políčkami. Napokon sa mu nejako podarilo zdvihnúť a vydal sa ďalej. Bolo už však dosť neskoro, takže domov to už nedotiahol. Sadol asi 50km od Szegedu, takže sme si spravili ďalší výlet.

 

Všetko by to bolo ideálne, keby sme zase raz nemuseli hodinu čakať v kolóne. Asi máme nejaku smolu. Rozobrané sme to mali rýchlo, políčko bolo pekné, akurát nám okolo idúce kombajny ventusíka poriadne zaprášili, čo som hlavne ráno moc neocenila.  

Nie každý deň končí pre každého ideálne. Dúfajme však, že technika si už nebude robiť čo sa jej za chce a Domino sa už nenechá rozladiť….

03.08.2010                                                                                       Nika Jančiková

Prihlásenie

Kalendár podujatí