Oldtimer Pribina Star | Airportnitra.sk | oldtimer pribina star, letisko, nitra, aeroklub, pribinacup, lietanie, vetrone, letecka skola, letecky den
oLetisko
oAeroklub
oPodujatia
» Domov » Podujatia » Oldtimer Pribina Star

Oldtimer Pribina Star

Na základe skúseností s organizavaním súťaže Pribina Cup chce dať Aeroklub Nitra možnosť vzájomného stretnutia taktiež majiteľom drevených klzákov, ako i klzákov, kde sa jedná o zmiešanú konštrukciu (napr. VSO 10) a klzákov vyrobených do roku 1960 (napr. L-13 Blaník). Preto sme sa rozhodli usporiadať podujatie pod názvom Oldtimer Pribina Star. Na tomto stretnutí si budú môcť piloti porovnávať výkony svojich oldtimerov na základe stanovených koeficientov. Podľa počasia sa budú lietať prelety, lety na čas a lietanie na svahu. Pre prelety sú vybrané trate s ohľadom na bezpečnosť ako po stránke pristátia do terénu, tak i vzdialenosti od materského letiska. Každý klzák by mal byť vybavený letovým zapisovačom, ktorý však nemusí byť oficiálne schválený.

Pre rodinných príslušníkov sa naskytá možnosť návštevy kultúrnych pamiatok v meste, ako i návšteva hradov, zámkov, termálnych kúpalísk v blízkom okolí. Tu treba spomenúť napr. zámok a kúpalisko Bojnice, zámok Topolčianky, Arborétum Mlyňany, termálne kúpaliská Podhajská, Patince, Piešťany, Banskú Štiavnicu s Kalváriou a neďalekými jazerami.

 


 
1FB.jpg

 

Prihlásenie

Kalendár podujatí