Parašutizmus | Airportnitra.sk | parasutizmus, letisko, nitra, aeroklub, pribinacup, lietanie, vetrone, letecka skola, letecky den
oLetisko
oAeroklub
oPodujatia
» Domov » Aeroklub » O klube » Parašutizmus

Parašutizmus

Sme zložka Aeroklubu Nitra, ktorá Vám ponúka jedinečnú možnosť zoskoku padákom, či už sólo zoskok alebo tandemjump s inštruktorom. Počas našej existencie sme vycvičili tisícky študentov a aj niekoľko úspešných športovcov. V našom klube pôsobia profesionálni inštruktori, ktorí Vás môžu zasvätiť do tohto nádherného športu. K zoskokom používame najkvalitnejšiu techniku s bezpečnostnými prístrojmi. V súčasnosti disponujeme šiestimi parašutistickými kompletmi českej výroby.

Lietadlá

Najčastejšie využívame trojmiestne lietadlo L-60S Brigadír.

Ďalšie lietadlá, ktoré používame:

  • An-2 (najväčší dvojplošník na svete)
  • Cessna 182

Čo ponúkame

základný výcvik (static line jump)

Pre tých, ktorý majú v obľube veľkú dávku adrenalínu a chcú prekonávať sami seba, máme možnosť samostatného zoskoku na padáku typu krídlo z výšky 1200 metrov. Po niekoľkých sekundách po výskoku sa Vám automaticky otvorí padák, ktorý s pomocou inštruktora cez vysielačku v prilbe riadite až po zem. Výcvik trvá približne dva dni. Prvý deň prebieha tzv. pozemná príprava a druhý deň sa vykonáva samotný zoskok. Podľa záujmu je možné zoskočiť viac zoskokov. V cene máte zahrnutú teoretickú prípravu, zapožičanie techniky a samotný zoskok.

Podmienky:

  • vek minimálne 18 rokov alebo „Prehlásenie zákonného zástupcu“
  • lekárska prehliadka - u obvodného lekára v rozsahu vodičškého oprávnenia

pokračovací výcvik (športový výcvik)

Pre tých, ktorým základný výcvik nestačil, máme možnosť pokračovať v tomto športe. Žiak v tomto prípade musí plniť úlohy zo športovej osnovy, osvojuje si základné správanie svojho tela počas voľného pádu, trénuje výskoky do správnej polohy, nacvičuje otáčanie počas voľného pádu, trénuje presnosť pristátia atď. Výška zoskoku sa pohybuje od 1200 až po 2500 metrov. Po ukončení výcviku žiak získa medzinárodnú licenciu „A“.

Podmienky:

  • vek minimálne 18 rokov alebo „Prehlásenie zákonného zástupcu“
  • lekárska prehliadka u športového lekára
  • členstvo v Aeroklube Nitra

tandemový zoskok (tandemjump)

Absolútnou novinkou v našom klube je tzv. tandemjump. Tento zoskok je najmä pre nadšencov, ktorí nenájdu v sebe toľko odvahy ako pri samostatnom zoskoku. Počas celého zoskoku ste pripútaní k svojmu inštruktorovi, ktorý robí všetko za Vás. Výhodou tohto zoskoku je, že si môžete vyskúšať ten nezabudnuteľný pocit voľného pádu. Výška zoskoku je 3000 metrov a rýchlosť voľného pádu cca 250 km/h.

propagačné zoskoky

Náš profesionálny tím vie zoskočiť na Vami vybrané miesto a zabezpečiť tým zábavu pre Vás a Vašich známych. Skúsenosti máme z akcií ako napríklad firemné dni, zoskoky v centre mesta alebo aj zoskok na samom vrchu Zobor. Vieme zoskočiť s dymovnicami alebo s vašim logom.

Cenník

Tandemový zoskok 150 Eur
Handycam k tandemovému zoskoku  40 Eur
Základný výcvik – 1 osoba 120 Eur
Základný výcvik – 4 a viac osôb  110 Eur
Základný výcvik - ďalší zoskok  50 Eur
Základný výcvik - videozáznam v GOPRO HD  Podľa dohody
Pokračovací výcvik   Podľa dohody
Propagačný zoskok  Podľa dohody

Kontakt

  Bližšie informácie Vám radi zodpovieme telefonicky na čísle: 0907 325 477.  

Na stiahnutie

Prihlásenie

Novinky