Novinky | Airportnitra.sk | letisko, nitra, aeroklub, pribinacup, lietanie, vetrone, letecka skola, letecky den
oLetisko
oAeroklub
oPodujatia
» Domov » Podujatia » Archív » Podujatia 2008 » Sústredenie juniorov » Novinky

Novinky

22.8.2008

Týmto dňom sme sústredenie juniorov 2008 ukončili. Z dôvodu predčasného odchodu niektorých účastníkov sme už dnes neleteli aj keď počasie by dovolilo kratšiu trať. Sobota bude podľa predpovede neletová preto sme spravili z piatkového večera "farewell party". Pogrilovali sme, rozdali diplomy, postavili prvých troch na stupienky víťazov a víťaza sme samozrejme hodili do bazéna.

Ďakujeme všetkým za účasť a dúfame, že si každý zobral so sebou nové skúsenosti a zážitky. Vidíme sa o rok na juniorkách!

 

21.8.2008

Vypísaná podobná trať ako v utorok, 246km racing task. Disciplína opäť veľmi náročná, kumuli skoro žiadne a dlhé preskoky. Trať sa podarilo obleteť iba trom z nás.

 

20.8.2008

Streda bola už vopred určená ako voľný deň, z dôvodu pretekov Red Bull Air Race v Budapešti, na ktorý sa išla pozrieť aj niekoľko z nás.

 

19.8.2008

Dnes sme očakávali ešte lepšie počasie ako včera, preto bola ako varianta A vypísaná úloha 318km, ktorú by sme leteli v prípade skorého štartu. Nakoniec sa ale štart musel odkladať, preto sa letela kratša trať 252km, ktorá bola aj tak veľmi náročná v nie moc dobrom počasí.

 

18.8.2008

Prvá disciplína za nami. Na úvod 213,8 km polygon. Uleteli takmer všetci bez väčších problémov. Zajtra má byť podobné počasie, tak sa tešíme na ďalší letový deň a úspešný prelet.

 

17.8.2008

Dnes bol prvý briefing, na ktorom boli povedané základné informácie, nahrali sme otočáky. Disciplína bola zrušená pre slabé letové podmienky. Okolo obeda sa, ale počasie zlepšilo, čo vyhnalo prevažne mimonitrianskych plachtárov do vzduchu mimo súťaž. Počasie sa však na najblišie dva dni má podla očakávaní výrazne zlepšiť, tak dúfame, že zajtra sa poletí prvá disciplína.

 

16.8.2008

Včera sme úspešne zahájili sústredenie pri neskoršom večernom grilovaní. Bohužiaľ pár prihlásených odvolalo svoju účasť, ale napriek tomu včera už dorazili chalani zo Spišskej, Prievidze a Nových Zámkov. Nejaké príchody očakávame ešte v priebehu neskajška a nedele. Dnes nám ako prvý deň sústredenia počasie nevyšlo, ale chystáme sa na ďalšie dni v očakávaní dobrého počasia. Zatiaľ to vyzerá nádejne na pondelok a utorok.

 

13.8.2008

Sústredenie sa nekompromisne blíži, prihlásených účastníkov nad očakávanie veľa. Súťažné triedy budú pravdepodobne dve: klubová a blaníky. Všetko sa ale upresní až na prvom briefingu. Kedže sobota by v prípade dobrého počasia už bola prvým letovým dňom, príchody očakávame v priebehu piatka. Kemp aj bunky budú nachystané. Piatok si večer spravíme menšiu grilovačku (úvodný ceremoniál :), tak ak sa niekto plánuje dostaviť až večer a má záujem zúčastniť sa grilovania tak napíšte mi na mail alebo do fóra. Keďže v hangári nie sú prebytky miesta, tranďáky/kotvy sú nutnosťou.

Prihlásenie

Kalendár podujatí