• OldtimerPribinaStar

02.-10.8.2019 Letisko Nitra

bottom vstúpiť

Oldtimer Pribina Star 2019

Drahí milovníci lietania s novodobým prívlastkom "retro". Ak sa vám pri laminátových rýchlostiach mihá zem a nestíhate sa kochať prírodou pod sebou, i tento rok pre vás máme riešenie. Volá sa Oldtimer Pribina Star alias OPS 2019.

Postačí vám štartovné v sume 19 - slovom devätnásť - eur a zápis v kalendári: príchod v piatok 2. augusta na letisko v Nitre - Janíkovciach, čiže LZNI. Tento ročník bude mimoriadny nielen už tradične vopred vybaveným počasím, ale aj skutočnosťou, že sa bude niesť v znamení storočnice nitrianskeho letiska a aviácie na našej rodnej hrude vôbec. Zahájenie súťaže bude dňa 3.8.2019 o 10:00 a veselice predpokladáme hneď dve: Aeroklubová párty 6.8. a Hangár párty s vyhlásením výsledkov 9.8. Po nej bude v sobotu aj ukončenie celej akcie. Nik vám však nezabráni zostať v Nitre dlhšie a lietať si pre radosť hoci do konca leta! "Brúse" lamináty len mimo súťaž alebo len s posádkov staršou ako 75 rokov, pre dvojsedadlovky 150.

Do hangára sa zmestí odhadom 40 kusov techniky, ktorá tu dostane pocit sucha, bezpečia a ochrany, piloti môžu očakávať plus-mínus to isté v bungalovoch (prípadne je možné ubytovať sa v okolí letiska).

Pre členov POTK a VGC je štartovné zdarma. Štartovné sa platí za jedno lietadlo, čiže dvojmiestne stroje ochudobnia len jedného člena posádky.

Čo ponúkame? Trochu cestovania v čase, zväzarmovskej nostalgie, v duchu hesla „Priateľstvo na zemi i vo vzduchu“, utužovanie medzinárodných priateľstiev, ktoré môžme pokojne nazývať celkom inak ako suchopárnym kódom „V4“. Lietať i nelietať budeme v bodovaných disciplínach, ktoré vyhodnotí športový komisár – cross country AAT prelety, trať „Hviezda“ – ktorá preteku dala i meno – v niekoľkých obmenách, hod kniplom, možno i pitie piva na čas. Pri veteránoch s nepríliš ambicióznou kĺzavosťou a veľkým opadaním budú trate riešené tak, aby bolo sladké hniezdočko menom LZNI na doklz.

Vleky budú k dispozícii za 3€/ minúta, záloha za palivo je sume jednosto € s tým, že čo sa neminie, to sa vráti. Už teraz sa tešíme na ctených vzdušných hostí z malých i veľkých diaľok.

V prípade nepriazne počasia (čo sa na OPS doteraz nestalo, skôr bývali problémy „ze stropom a ze sťenáma“) je možné navštíviť Nitru alebo relaxovať v jej okolí Nitra, Bojnice, kaštiel Topolčianky, Arborétum Mlyňany, Banská Štiavnica, termálne kúpalisko Kesov, termálne kúpalisko Podhájska, Bratislava, kúpele Piešťany.

Cenník

Prenájom vetroňov

Počas trvania súťaže je možné si prenajať vetrone z klubu. Blaník L13/23 20€/hod, VSO10 15€/hod a DG1000 50€/hod. V prípade záujmu nás kontaktujte.

Účastníci

Registration

kde nás nájdete? pozrite na google maps

Igor Ott sohaj425@gmail.com, +421 908 095 592, +420 724 672 122

Jozef Ott jozef.ott@gmail.com, +421 903 889 869

Aeroklub Nitra, Dlhá 108, 94907 Nitra